PODUŠKY QMED

Podložka zmierňuje bolesti dolných končatín a bolesti v oblasti panve.

Poskytuje úľavu od tlaku pôsobiaceho na chrbát, bedrá, stehná.

Odnímateľný poťah. Rozmery: 455 x 360 x 70 mm

Ergonomický dizajn s otvorom. Poduška na sedenie Qmed Comfort je dokonalým riešením pre ľudí hľadajúcich pohodlie a správnu polohu tela pri sedení. Pena s tvarovou pamäťou sa prispôsobuje hmotnosti používateľa a umožňuje správne umiestnenie a rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti. Vďaka tomu sa chrbtici uľaví, čo znižuje pocit únavy pri činnostiach vykonávaných v sede. Dodatočné profilovanie pod stehnami pomáha pri zaujatí správnej polohy. Spodná časť je vyrobená z protišmykového materiálu, vďaka čomu sa poduška nekĺže a na rozdiel od iných výrobkov tohto typu funguje perfektne na hladkých povrchoch (napr. kov, plast). Odnímateľný poťah

Rozmery: 45X 37X9cm, Hustota: 45 kg / m3

Ergonomický dizajn - jedinečný tvar vankúša z pamäťovej peny v podobe oblúka podporuje voľné dýchanie počas spánku vďaka správnej podpore krčných stavcov. Tvar vankúša pomáha udržiavať prirodzené zakrivenie krčnej chrbtice a predchádza jej bolesti. Je ideálny na spanie na boku a tvarou dole. Jedinečný dizajn vankúša umožňuje „uvoľniť“ ruku od tlaku počas spánku, čím sa zlepší jej pohodlie.

Odnímateľný poťah. Rozmery: 36 x 30 x 13 / 14,7  mm, Hustota peny : 45 kg / m3

Vyrobená zo špeciálnej "pamäťovej peny", ktorá sa dokonale prispôsobí. Poduška vyprofilovaná na zabezpečenie stabilizácie krčnej chrbtice pri zachovaní jej fyziologického zakrivenia. Ideálna pre dlhú jazdu autom, lietadlom alebo vlakom.

Používa sa v uzavretej forme (plná kocka), zabezpečuje správnu anatomickú polohu bokov a panvy pri ležaní na boku. V rozobratom tvare sa používa ako antidekubítna podložka pod dolnú časť nôh pre pacientov na lôžku.

Rozmery: 25 x 20 x 17 cm

Univerzálny tvar vankúša z pamäťovej peny umožňuje všestranné použitie. Ideálne pre krk, bedrovú chrbticu, kolená, nohy a medzi nohy ako oddeľovač. Napomáha správnemu sedeniu .Má nastaviteľný popruh.

Rozmery : 42 x 18 x 10 cm

Multifunkčný vankúš v tvare valca z pamäťovej peny. Vo vnútri je ohýbací modul. Poskytuje vynikajúcu podporu  pre hlavu, chrbát alebo unavené nohy. Zmierňuje bolesti chrbta, bolesti hlavy a zároveň poskytuje pohodlnú polohu počas odpočinku. 

Veľkosť: 10 cm x 63,5 cm  

Podložka je vyrobená zo špeciálnej "pamäťovej peny", ktorá sa dokonale prispôsobí telu , dokonale vyplní priestor medzi sedadlom a telom. Podložka má nastaviteľný popruh, ktorý umožňuje upevnenie na kresle alebo na autosedačke. Zaisťuje správnu ortopedickú podporu pre bedrovú chrbticu, obmedzuje alebo predchádza bolestiam spojených s preťažením a s poškodením chrbtice. 

Veľkosť: 40x33x12 cm

Kontakt

Pro-Sanita Hellova 4
Košice
04011
+421 55 644 0709 pro-sanita@nextra.sk